دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


برگزاری نهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۰ | 
برگزاری نهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری سلامت
نهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور دکتر ناصری پور مورخ 20 تیرماه در مرکز همایش های رازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در این برنامه دکتر آخوند زاده قائم مقام معاونت تحقیقات  و فناوری وزارت بهداشت ، دکتر وطن پور مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر کوهپایه زاده معاون آموزشی حضور داشتند.
دکتر ناصری پور ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه عنوان کرد  امیدوارم این جلسه زمینه افزایش تعامل و همکاری روسای مراکز رشد و مدیران فناوری را فراهم آورد.
رییس دانشگاه بیان کرد: امروزه با توجه به گسترش دانش و فناوری ، جایگاه قدرت بر اساس میزان دانش تعیین می شود و پژوهش و نوآوری به عنوان یک کلید سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود .
وی گفت: موفقیت آینده دانشگاهها وابسته به توان پاسخگویی آنها در مقابل تغییر و تحول است و لازمه آن این است که سیاستگذاران و مدیران ارشد تغییرات اساسی ایجاد کنند.
ایشان با اشاره بر جهت گیری کلی دانشگاه در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم اظهار کرد: باید در مدیریت دانشگاهی ، آموزشی و پژوهشی پارادیم شیفت شکل گیرد.
دکتر ناصری پور تصریح کرد: ما باید به تبدیل علم به فناوری معتقد باشیم  و فرهنگ پذیری در جهت تغییر ساختار آموزش و پژوهش صورت پذیرد.
ارتقا یادگیری در حوزه آموزش  ، توسعه پژوهشکده ها ، افزایش روحیه کار جمعی ، ایجاد فضای نقد و نقد پذیری ، توجه به  خلاقیت و نوآوری  و کوتاه نمودن فاصله تبدیل ایده تا خلق محصول از جمله نکاتی بود که وی به آن اشاره کرد.
ایشان از مرکز رشد به عنوان یک فرصت خوب در راستای تجاری سازی و تولید محصول یاد کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران برارائه  الگوهای موفق کارآفرین ، استفاده از محققین داخلی و خارجی و ایجاد بانک ایده ها تاکید کرد و افزود: دردانشگاه به عنوان  یک نهاد اجتماعی باید به ارزشهای کارآفرینی توجه و فرآیندهای عملیاتی کارآفرینی ایجاد شود. همچنین چشم اندازهای سازمانی بازنگری و اصلاح گردد .
وی با اشاره به مقوله کارآفرینی و خلق ثروت خاطر نشان کرد: در این جهت می بایست با نهادهای تجاری و اقتصادی ارتباط مستمر برقرار کرد و  حمایت های سازمانی و مالی را از این حوزه گسترش داد.
در ادامه دکتر آخوند زاده قائم مقام معاونت تحقیقات  و فناوری وزارت  بهداشت در خصوص جایگاه و اهمیت تحقیقات در توسعه فناوری های سلامت سخنرانی کرد.
سپس دکتر وطن پور مدیر کل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گزارشی از برنامه ها و فعالیت های حوزه فناوری سلامت ارائه داد.
شایان ذکر است در این گردهمایی ، مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور حضور داشتند  که گزارشی از عملکرد حوزه فناوری و مراکز رشد  خود ارائه کردند.همچنین جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولین مربوطه تشکیل شد.

خبر : رهنورد
عکس : رحمانی
 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 556 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر